Memur Sendikaları Güçlerini Birleştirerek İş Bırakma ve Eylem Kararı Aldı.

Kamu Konfederasyonları Platformu Toplu Sözleşme görüşmelerinde hükümetin memura önerdiği sefalet zammını protesto etmek için 22 Ağustos 2023 Salı günü tüm iş kollarında Bir günlük iş bırakma eylem kararı aldı.

Memur Sendikaları Güçlerini Birleştirerek İş Bırakma ve Eylem Kararı Aldı.
Saat: 18:56 Tarih: 19/08/2023 Tarih: 19/08/2023

Yüksek enflasyona ve kamu personelinin bunun altında eziliyor olmasına tepkiler devam ediyor. Kamu Konfederasyonları Platformu aldığı kararla tüm iş kollarında bir günlük iş bırakma eylemi yapacaklarını duyurdular. 


Hür Sen Konfederasyonuna bağlı Hürriyetçi Eğitim Sen Tokat Şube Başkanı Harun Kablan konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada: Hür olmazsanız ne verirlerse onunla avunur, ne derlerse onunla övünürsünüz. Bizler de artık avunmak istemiyoruz. Kamu Konfederasyonları Platformunun bileşeni olarak Toplu Sözleşme görüşmelerinde hükümetin memura önerdiği sefalet zammını protesto etmek için 22 Ağustos 2023 Salı günü tüm iş kollarında Bir günlük iş bırakma eylem kararını uygulayacağız. Aynı gün Çalışma Bakanlığı önünde olduğu gibi ilimizde de alanlarda olacağız ve hakkımızı alana kadar susmayacağız.” derken eyleme katılacak olan konfederasyonların ise “Hür Sen Konfederasyonu, Anadolu Sen Konfederasyonu, Bask Konfederasyonu, Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu, Çalışan-Sen Konfederasyonu, Hak-Sen Konfederasyonu, Şehit Gazi-Sen Konfederasyonu ve Tüm Emekliler Sendikası Yurt Sen Konfederasyonu” olacağını belirterek iş birakmaya ve tüm kamu çalışanlarını eyleme çağırdı.

Yorum yaz