BAŞKAN EROĞLU : “SOSYAL KONUT HAMLEMİZİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu düzenlediği basın toplantısında Tokat Belediyesi olarak evi olmayan dar gelirli aileler için birinci etapta 500, ikinci etapta 500 olmak üzere toplam 1000 sosyal inşa edeceklerini, ilk olarak inşa edeceklerini söyledi.

BAŞKAN EROĞLU : “SOSYAL KONUT HAMLEMİZİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”
Saat: 19:57 Tarih: 31/08/2023 Tarih: 31/08/2023
1000 ADET SOSYAL KONUT İNŞA EDECEĞİZ.
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu yaklaşık 10 yıllık tecrübeleri ile Tokat’a belediye olarak birçok kazanımlar sağlamalarının yanında yeni bir vizyonla çalışmalarına devam edeceklerini dile getirirken “Sizlerle ve sizlerin aracılığıyla hemşerilerimiz ile paylaşmak istiyorum. İlk kez bu toplantıda ifade ediyoruz. Özellikle son dönemlerde inşaat maliyetlerinin yükselmesi ile birlikte insanlarımız ev sahibi
olmakta zorlanıyorlar. Bizler de sosyal belediyecilik anlayışımızın bir gereği olarak Tokat’ta 1000 adet sosyal konut yapacağız” dedi.

EVİ OLMAYAN DAR GELİRLİ HEMŞEHRİLERİMİZ SADECE İNŞAAT MALİYETİNİ KARŞILAYARAK EV SAHİBİ OLACAK
Sosyal konut projesini çok önemli ve değerli bir proje olarak gördüğünü dile getiren Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “Bu projeyi arsa maliyeti olmadan belediyemiz olarak arsa üreterek gerçekleştireceğiz.
Sosyal konut projemizin evi olmayan dar gelirli hemşerilerimizin yararlanmasını sağlayacağız. Hemşerilerimiz inşaat maliyeti hangi rakamsa o maliyete ev sahibi olacaklar. İnşaat maliyetinin üzerine 1 Türk Lirası dahi eklenmeyen bir proje olacak” dedi.
İLK ETAP 500 KONUT 2024-2027 YILLARI ARASINDA İNŞA EDİLECEK.
Başkan Eroğlu “Yapacağımız 1000 sosyal konutun ilk etap çalışmasını 500 sosyal konut ile 2024-2027 yılları arasında yapacağız. Bu hayırlı çalışma ile değerli Tokatlı hemşerilerimize sosyal konutlarını inşa ederek teslim etmenin heyecanını yaşayacağız” diye konuştu.
Yorum yaz